Kasutusjuhendid

Lihtsaim viis E-riigihangete keskkonnaga tutvumiseks on vaadata videojuhiseid ning lugeda kasutusjuhendeid. Lisaks on lehekülje vasakus osas leitavad hankijatele suunatud juhised hankemenetluse liikide kaupa.

PS! E-riigihangete keskkonnas on keelatud kasutada internetisirvija nuppe (edasi-tagasi liikumine ja lehekülje uuendamine) ja avada E-riigihangete keskkonda mitmes internetisirvija aknas ja vahekaardis korraga. E-riigihangete keskkonna lehekülgedel liikumiseks tuleb kasutada süsteemis kuvatavaid "Tagasi" nuppe (otsingu korral sinist noolt, mis viib tagasi nimekirja) või liikuda läbi süsteemi erinevate lehekülgede.

Videojuhised

Näitan: 9 tulemust.

Kasutusjuhendid

Vt ka uute riigihanke direktiividega kaasnevat otsekohaldatavuse käitumisjuhendit ja hankepassi juhendit hankijale ning pakkujale.

Näitan: 11 tulemust.
Näitan: 11 tulemust.

Hanke teadete täitmise juhendid ja vormid

Näitan: 6 tulemust.

Koolituskeskkond

Praktiliste kogemuste saamiseks võivad kõik huvilised kasutada e-riigihangete keskkonna koolituskeskkonda, mis asub aadressil https://rhrkoolitus.fin.ee.

Sisenemine toimub ID-kaardiga või mobiil-ID-ga. Menetlemiseks peab kasutaja olema seotud hankijaga. Kuna koolituskeskkonna andmed ei kattu eluskeskkonna andmetega võib juhtuda, et koolituskeskkonna kasutajal puudub seos hankijaga, kuigi see on eluskeskkonnas olemas. Sellisel juhul tuleb seose saamiseks pöörduda registri kasutajatoe või kolleegi poole, kes koolituskeskkonnas omab nii seost hankijaga kui ka vastutava isiku rolli.

 
Juhime lisaks tähelepanu, et koolituskeskkonna aadressile minnes võite kohata veateadet, mille sisuks on probleemid turvasertifikaadiga. Nimetatud teade kuvatakse, kuna koolituskeskkonnale ei ole väljastatud Sertifitseerimiskeskuse poolt vastavat sertifikaati. Seega tegemist on arvuti brauseri erandite nimekirja küsimusega ning kirjeldatud teate mittesaamiseks tuleks nimetatud leht lisada brauseri erandite nimekirja. Koolituskeskkonda liikumiseks tuleks brauseril märkida, et mõistate riske ning soovite edasi minna (üldjuhul märkega „mittesoovitav“).
 
Hankijad, kes soovivad läbida kogu riigihanke elutsükli peavad hanketeate avaldamiseks pöörduma kasutajatoe poole andes teada avaldamist vajava hanke viitenumbri.
 
Testpakkumusi on võimalik avaldatud hangetele esitada kasutades testpakkuja kasutajatunnust ja parooli:
 
Kasutajatunnus: testpakkuja
Parool: testpakkuja.
 
 
Julget pealehakkamist.